Rejestr wyborców

Wpisanie do rejestru wyborców.

Obywatel polski, stale zamieszkały lub nigdzie niezamieszkały, ale stale przebywający na terenie gminy bez zameldowania na pobyt stały lub wyborca stale zamieszkały na obszarze gminy pod innym adresem niż adres jego zameldowania na pobyt stały na obszarze tej gminy, na własny wniosek wniesiony pisemnie do Urzędu Miasta i Gminy, zostanie umieszczony w rejestrze wyborców właściwym dla wskazanego miejsca zamieszkania lub przebywania. Wniosek można składać najpóźniej w ostatnim dniu pracy Urzędu przed dniem głosowania w godzinach pracy Urzędu (7 października 2011 r., do godz. 14:30).
Do wniosku należy dołączyć:
  • kserokopię ważnego dokumentu stwierdzającego tożsamość wnioskodawcy;
  • pisemną deklarację, w której wnioskodawca podaje swoje obywatelstwo i adres stałego zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej 
Udostępnianie rejestru wyborców

Rejestr wyborców jest udostępniany, na pisemny wniosek, do wglądu w Urzędzie Miasta i Gminy najpóźniej w ostatnim dniu pracy Urzędu przed dniem głosowania - w godzinach pracy Urzędu. 

Miejsce złożenia dokumentów

Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią
ul. Ks. P. Skargi 7, 89-100 Nakło nad Notecią
pokój nr 1 (parter)
e-mail: so@umig.naklo.pl
tel. 52 3867-920

Podstawa prawna
  • Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011 r. Nr 21 poz. 112  ze zm.)
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 lipca 2011r w sprawie rejestru wyborców oraz trybu przekazywania przez Rzeczypospolitą Polską innym państwom członkowskim Unii Europejskiej danych zawartych w tym rejestrze (Dz. U. z 2011 r. Nr 158, poz.941)
UWAGA!
Dopisanie do rejestru wyborców dotyczy tylko osób na stałe zamieszkałych na terenie gminy Nakło nad Notecią, którzy nie są zameldowani na pobyt stały. Decyzję o wpisaniu do rejestru wyborców można wydać w sytuacji, kiedy zostanie udowodnione, że dana osoba na stałe zamieszkuje po określonym adresem. To do wnioskodawcy należy udokumentowanie tego faktu poprzez przedłożenie dokumentów potwierdzających stały pobyt pod wskazanym adresem tj. dokumentu najmu lub własności itd., a także oświadczeń o stałym zamieszkaniu przez osoby wspólnie zamieszkujące w tym lokalu lub sąsiadów. Stałe zamieszkanie i związanie z gminą można również wykazać poprzez przedłożenie umowy o pracę lub zaświadczenia o zatrudnieniu lub ewentualnie przez przedłożenie oświadczeń z organizacji społecznych, stowarzyszeń itp. Osoba ubiegająca się o wpisanie do rejestru wyborców będąca zameldowana na pobyt czasowy jest zobowiązana do wyjaśnienia rozbieżności pomiędzy zadeklarowanym w zgłoszeniu meldunkowym pobytem czasowym, a  deklarowanym we wniosku o wpisanie do rejestru wyborców stałym pobytem. Niewykazanie stałego zamieszkania na terenie gminy może skutkować wydaniem decyzji o odmowie wpisania do rejestru wyborców. Sprawy wymienione załatwia się po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i złożeniu stosownych dokumentów.

Pliki do pobrania:

metryczka


Wytworzył: UMiG (18 sierpnia 2011)
Opublikował: Krzysztof Haberski (18 sierpnia 2011, 07:55:26)

Ostatnia zmiana: Krzysztof Haberski (18 sierpnia 2011, 08:13:08)
Zmieniono: Dodano pliki

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 3154